Galeria

Bydgoski Festiwal Nauki 28 maja 2018

21 listopada 2018
czytaj całość

Pierwszego wrażenia nie da się zrobić drugi raz...

Pierwsze w tym roku warsztaty i pierwsze wrażenie już za nami!D Na tegorocznym BFNie, wolontariuszki ACW obalały mity owiewające "pierwsze wrażenie", omówiły autoprezentację podczas rozmowy kwalifikacyjnej i zgłębiły tajniki mowy ciała. Drużyna Małych Inżynierów zmieniała naukę w magię i magię w naukę.  Dużo pogadanki, dużo praktyki i duuużo energii!!

Zajęcia dla przedszkolaków i przedszkolanek z wykorzystaniem metody Dennisona.

czytaj całość…

Spotkanie z Fundacją Bator Tabor - 8 marca 2018

21 listopada 2018
czytaj całość

Fundacja Bátor Tábor Polska zajmuje się organizacją specjalnych obozów letnich dla dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi. - Obóz znajduje się na Węgrzech, w podbudapesztańskim Hatván i nie jest letnim obozem w klasycznym tego słowa znaczeniu. W trakcie trwania turnusu kadra i wolontariusze starają się zapewnić dzieciom doświadczenia, dzięki którym mają one szanse zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami i strachem. Pokonując swoje lęki, stają się gotowe stawić czoła wyzwaniom zarówno obozowym, jak i tym związanym z chorobą. Tym samym dzieci biorą udział w takich aktywnościach jak: zajęcia jazdy konnej, kajakarstwo, zajęcia plastyczno-techniczne, wędkarstwo, zajęcia muzyczne i teatralne, fotografia i - co sprawia im bodajże największą frajdę – zajęcia w parku liniowym, stworzonym specjalnie dla celów obozu. Spotkanie informacyjne poprowadziła pani Zuzanna Szafran, Dyrektor ds. Rozwoju polskiego oddziału Fundacji, od czterech lat zarządzająca organizacją i jednocześnie, rok do roku, wolontariusz na obozie Bator Tabor. 

czytaj całość…

DKMS 5-7 grudnia 2017

16 listopada 2018
czytaj całość

W dniach 5-7 XII odbywała się na naszym Uniwersytecie rejestracja potencjalnych dawców szpiku.             Z każdym takim wydarzeniem zainteresowanie całą akcją rośnie i przewyższa nasze oczekiwania. Wolontariusze z ESN i ACW zarejestrowali do międzynarodowej bazy aż 186 potencjalnych dawców!

Tym samym, ustanowiliśmy nowy rekord w skali UKW.  Takie bicie rekordów to sama przyjemność! Warto wspomnieć, że nasz wynik jest też bardzo dobry w skali całej Polski! W trakcie jesiennej akcji na terenie kraju zarejestrowano 7122 osob.

czytaj całość…

Dzień Misia w przedszkolu „Wesołe serduszka” – Uratowaliśmy wszystkie misie! 24 XI 2017

16 listopada 2018
czytaj całość

Przeprowadziliśmy lekcję edukacyjną w trzech grupach dzieci z Przedszkola „Wesołe Serduszka” . Tematem przewodnim była Pierwsza Pomoc. Trzy duety przeprowadziły 30min. zajęcia łączące teorię z praktyką. Dzieci uczyły się opatrywania ran i skaleczeń na swoich misiach.

Główne cele: 

  • Nabycie wiedzy o wzywaniu pomocy (połączenia alarmowe)
  • Poznanie podstawowych zasad na wypadek złamania.
  • Zapoznanie się z zasadami działania na wypadek oparzenia.
  • Poznanie zasad działania przy krwawieniu z nosa.
  • Poznanie zasad postępowania na wypadek skaleczenia.

czytaj całość…

Wampiriada na UKW

12 grudnia 2014
czytaj całość

10 grudnia 2014 r. ACW zorganizowało akcję zbierania krwi Wampiriada. Uczestniczyło w niej 70 studentów, którzy w sumie oddali 17 litrów krwi.

czytaj całość…

Cykl wykładów o transplantologii

11 grudnia 2014
czytaj całość

Akademickie Centrum Wolontariatu Uniwersytet Kazimierza Wielkiego W Bydgoszczy zorganizowało cykl wykładów dla studentów: Pobierz wiedzę, czyli prawie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o transplantacji narządów. Odbyły się one: 20 i 27 listopada oraz 4 i 10 grudnia 2014 r. Poprowadziła je dr n. med. Aleksandra Woderska, Regionalny koordynator pobierania i przeszczepiania narządów.

czytaj całość…

Rektor docenił wolontariuszy ACW

19 czerwca 2014
czytaj całość

Rektor prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski docenił wolontariuszy ACW. Spotkał się z nimi 18 czerwca 2014 r., by podziękować za ich aktywność, organizowanie i właczanie sie w akcje charytatywne na uczelni i poza nią.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Seminarium o śmiechu w edukacji

05 marca 2014
czytaj całość

4 marca 2014 r. w Bibliotece UKW zostało zorganizowało Seminarium Naukowe: Śmiech w edukacji i terapii - Źródła, Nadzieje, Kontrowersje. Tematem wywoławczym był publikacja dra Przemysława Pawła Grzybowskiego Doktor klaun!
Organizatorem spotkania były: Instytut Pedagogiki UKW i Polskie Towarzystwo Pedagogiczne Oddział w Bydgoszczy.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Akademickie Centrum Wolontariatu
siedziba: Dom Studenta nr 1 „Romek” p. 16 (poziom -1)
ul. Łużycka 24, 85-096 Bydgoszcz